2015 - 2016
 
Championatspoint er opdateret pr. 31/10 2016.
Check venligst dine point og du må gerne oplyse, hvis klasser har været åbne.
 
Stillingen i championaterne
1/11 2015 - 31/10 2016
 
Klik på dit navn for at se dokumentation for dine point.
Ved nogle placeringer er der markeret med gult – det er bl.a. manglende oplysninger om hvilken klasse, ekvipagen har startet.
Kommentarer og evt. rettelser skal rettes til Karin Lindved 
 
Championatspokalerne uddeles ved Højris Rideklubs juleshow 2016 –
hvor de vindende ekvipager deltager til hest.

         
Dressur - pony        
         
Rytter Pony  Point    
Margaretha Rosenkilde Cloigen Jepson 168    
Josephine F. Flensted Mr. Champ 164    
Theresa Rosenkilde Skovlyst Nikita 102    
Margaretha Rosenkilde Tackmann´s Hochgenuss 88    
Olivia Lyager Rose Filur 86    
Lærke Holm Sveistrup Bertil 44    
Jytte Grønbæk Hansen Fenja 24    
Laura Krag Nielsen Rendegårdens Picasso 16    
Josephine F. Flensted Asterix 16    
Lucia Langvad Tabasco 10    
Caroline L. U. Andersen Kia 6    
Laura Krag Nielsen Lyngholms Arcon 2    
Josephine F. Flensted Lyngdalsgård Batic 2    


Dressur - Hest        
         
Rytter Hest Point    
Karina Blaabjerg Stald Kiel's Lyst 528    
Charlotte Man Poulsen Møllegårdens Donna Sa. 260    
Mette Sørensen Nikita Sødovergaard 160    
Karina Blaabjerg Pryd Skovå 146    
Jeanette T. Jensen Fürst Romanauer 84    
Henriette Hansen Colleén 72    
Rikke D. Kristensen Raket Skovå 56    
Charlotte Man Poulsen Chanell Dybvadholm 40    
Henriette Merrild Hansen Thorbjørn Gammelå 40    
Karina Blaabjerg Schelhase’s Dynamit 32    
Birgit Mørup Jumanji 30    
Laura Theisen Colleén 28    
Kamilla M. Jakobsen Pixiline 24    
Karina Blaabjerg Bounty 18    
Maria Boel Black-Jack 16    
Rebekka Frederiksen Achilleus Højvang 14    
Karina Blaabjerg Laustfin Skellerød 12    
Emma S. Sortemos Hugo Lundgård 8    
Helle Nygaard Black-Jack 4    
Laura Theisen Selena´s Gomez 4    

Spring - pony        
         
Rytter Pony  Point    
Josephine F. Flensted Mr. Champ 576    
Lærke Holm Sveistrup Bertil 182    
Anita Blanke Jensen Enghaveg. Lille Jensen 92    
Josefine Neydig Kiel Nørlunds Falkon 70    
Olivia Lyager Rose Bianca Edslev 40    
Anita Blanke Jensen Coverlands Athena 38    
Josefine Neydig Kiel Quit Pretty 24    
Laura Krag Nielsen Rendegårdens Picasso 16    
Josephine F. Flensted Fair Choice Paris 14    
Regitze M. Gravesen Rose 14    
Amalie Eriksen Hedebo´s Cindi 12    
Frida Zeeberg Pedersen Harrie 10    
Laura Krag Nielsen Lyngholms Arcon 10    
Olivia Lyager Rose Filur 8    
Josefine F. Flensted Lyngdalsgaard Batic 8    
Jytte Grønbæk Hansen Østergaards Baloo 6    
Josephine F. Flensted Asterix 6    
Isabella Vorret Meedom Freja 2    
Jasmin Christensen Violetta 2    

Spring - hest        
         
Rytter Hest Point    
Kathrine B. Michelsen Cayenne F. Damgaard 340    
Kamilla M. Jakobsen Djursland´s Pixiline 128    
Dennis Christensen Følbys Nightstar 50    
Karina Blaabjerg Laustfin Skellerød 30    
Karina Blaabjerg Bounty 30    
Dennis Christensen Tophøjs Geletto Leito 24    
Dennis Christensen Tjørnelys Catalina 16    
Anna Fanefjord Sheiki 14    
Henriette Hansen Colleén 8    
Simone B. Jensen Casmir 8    
Lotte Guldberg Poulsen Apelle 6    
Stine N. Andersen Coberlina T. 6    
Rikke D. Kristensen Sylvfin Skovå 6    
Elisabeth H. Frederiksen Herétique Beaux 4    
Nikoline Carlsen Dolf 4    
Rebekka Frederiksen Achilleus Højvang 4    
Rikke D. Kristensen Raket Skovå 4    
Søs Rahbek Nielsen Nikita Sødovergård 4    
Emma S. Sortemos Hugo Lundgård 2    
Glennie Aagaard Jensen The Royal Eternity 2    
Cecilie Kirkegaard Diva 2    

Elevrytter (klik)

 

Søgning
Søg
Seneste nyt
 
Kontakt ang. stald og daglig drift
Staldmester
Dennis Christensen
Tlf. 2082 5214
dennis.christensen@hjrk.dk
Kontakt ang. Ridefys.
Helle Nedergaard
Tlf.: 2521 9571

Jette Flarup
Tlf.: 2345 7054