2014 - 2015
 
Championatspoint er opdateret pr. 22/11 2015.
Check venligst dine point og du må gerne oplyse, hvis klasser har været åbne.
 
Stillingen i championaterne
1/11 2014 - 31/10 2015
 
Klik på dit navn for at se dokumentation for dine point.
Kommentarer og evt. rettelser skal rettes til Karin Lindved 

         
Dressur - pony        
         
Rytter Pony  Point    
Anne Baden Jensen Fronerthig Delyn 178    
Laura Theisen Lukas 116    
Margaretha Rosenkilde Cloigen Jepson  108    
Theresa Rosenkilde Skovlyst Nikita 28    
Lucia Langvad Tabasco 22    
Isabella Vorret Meedom Gossamer Beynon 8    
Josephine F. Flendsted Fair Choice Paris 6    
Louise Marie Ringgaard Lindbjerggårds Garcia 6    
Laura Krag Nielsen Lyngholms Arcon 6    
Laura Krag Nielsen Prins 6    
Lærke Holm Svejstrup Bertil 4    


Dressur - Hest        
         
Rytter Hest Point    
Charlotte Man Poulsen Møllegårdens Donna Sa. 400    
Charlotte Man Poulsen Chanell Dybvadholm 208    
Søs Rahbek Nielsen Nikita Sødovergård 136    
Henriette Hansen Selena´s Gomez 96    
Birgit Mørup Jumanji 90    
Rikke D. Kristensen Raket Skovå 72    
Karina Blaabjerg Pryd Skovå 70    
Ditte Grønbæk Hansen Olivia 56    
Henriette Hansen Colleén 32    
Karoline Gammelby Bolheims Anja 32    
Birgitte Krag Nielsen Lyngholms Arcon 24    
Liselotte Knudsen Skywalker 24    
Mette Sørensen Grønskovlund´s jazzik 24    
Shannie Jensen Egely´s Noname 18    
Mette Sørensen Olivia 18    
Anette Elkjær Jensen Tayson 16    
Karina Blaabjerg Schelhase’s Dynamit 16    
Hanne Christensen Anke C. 12    
Rikke D. Kristensen Lukas 12    
Lisbeth L. Madsen Sandon 12    

Spring - pony        
         
Rytter Pony  Point    
Rikke Kristensen Lukas 340    
Josefine Kiel Nørlunds Falcon 108    
Anita B. Jensen Coverlands Athena 98    
Anita B. Jensen Enghaveg. Lille Jensen 62    
Lærke Holm Svejstrup Dalton 38    
Anita B. Jensen Grandly Afreja 34    
Olivia Lyager Rose Filur 20    
Lærke Holm Svejstrup Bertil 18    
Jasmin Sand Violetta 8    
Laura Krag Nielsen Lyngholms Arcon 8    
Josephine F. Flensted Fair Choice Paris 4    
Nanna Nielsen Faxe 4    
Laura M. Andreasen Roda Vestergaard 4    

Spring - hest        
         
Rytter Hest Point    
Kamilla M. Jakobsen Djursland´s Pixiline 408    
Kathrine B. Michelsen Cayenne F. Damgaard 224    
Stine N. Andersen Coberlina T. 22    
Anna Fanefjord Dalton 20    
Dennis Christensen Mogens 14    
Simone B. Jensen Casmir 12    
Henriette Hansen Selena’s Gomez 8    
Karina Blaabjerg Laustfin Skellerød 8    
Josefine V. Jørgensen Lillegårdens Cooper 6    
Rikke Kristensen Raket Skovå 4    
Søs Rahbek Selena’s Gomez 4    
Rikke Kristensen Lukas 4    
Søs Rahbek Nikita Sødovergård 4    
Dennis Christensen Ametyst 2    
Dennis Christensen Følby’s Night Star 2    
Hanne Dare Følby’s Night Star 2    
Hanne Dare Fabriene A. Teglgaard 2    
Henriette Hansen Colleén 2    
Laura Ladefoged Saffier 2    
Lotte Vad Tjørnelys Catalina 2    
Nicoline Carlsen Dolf 2    

Elevrytter        
 
1. elevstævne
 d. 31/1 
2. elevstævne
d. xx/xx
3. elevstævne
d. xx/xx
 
Rytter        
Kamille Kuhre 67,143 %      
Marcus Jensen 66,667 %      
Amalie Vad Andersen 66,250 %      
Isabella Meedom 65,714 %      
Sofia Rosenkilde 65,000 %      
Nynne Toft 63,750 %      
Martin Jacobsen 63,056 %      
Melanie Lauritzen 62,500 %      
Marlene E. Christensen 61,667 %      
Louise Ringgård 61,111 %      
Judith Holm Svendsen 60,556 %      
Emma Krogh 60,000 %      
Emilie Sørensen 60,000 %      
Morten Laursen 60,000 %      
Freja Lund Jespersen 59,600 %      
Victoria K. Christensen 58,889 %      
Matilde Poulsen 55,000 %      
Siske Olsen 55,000 %      
Amalia Svendsen 53,889 %      
Josephine Fisker Flensted 53,750 %      
Stine Bøgedal 52,500 %      

Pokalen til mest vindende elevrytter uddeles ved juleshow 2015

 

Søgning
Søg
Kontakt ang. stald og daglig drift
Staldmester
Dennis Christensen
Tlf. 2082 5214
dennis.christensen@hjrk.dk
Kontakt ang. Ridefys.
Helle Nedergaard
Tlf.: 2521 9571

Jette Flarup
Tlf.: 2345 7054