Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


Klasseoversigt
14.LD - A
15.LC - A
16.LB - A
17.LA - A
18.LE - A
19.LD prøv igen - A
20.LC - A
21.LB - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


14 LD - A

Antal plac.: 4 Metode: B3
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

4

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

43,200

0,000

H

 

24,300

0,000

1

2

15

25

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Glamstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

39,300

0,000

H

 

24,500

0,000

1

3

6

7

LUKAS - 3

Sandra Thinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub

46,600

0,000

H

 

33,100

0,000

1

4

3

33

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

40,100

0,000

H

 

33,800

0,000

1

16

38

LINNFIN - 1

Amanda Christensen

Ikast Rideklub

42,500

0,000

H

 

34,100

0,000

1

14

17

FJORDVANGENS EVIAN - 1

Mette R Johannesen

Ikast Rideklub

41,300

0,000

H

 

31,300

4,000

1

8

46

TESSIE (WHITE GOLD) - 2

Mathilde Stær

Bording Og Omegns Rideklub

47,100

0,000

H

 

31,500

4,000

1

7

22

CASSIOPEIA - 2

Kristine Viby Bach

Hammerum Rideklub

41,300

0,000

H

 

32,300

4,000

1

12

72

AMADEUS - 1

Emma Sortemos

Højris Rideklub

42,000

0,000

H

 

34,300

4,000

1

Udgået

1

56

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub

37,700

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

11

78

TEST TUBE BABY - 1

Ditte Mosegaard Christiansen

Ikast Rideklub

44,600

4,000

H

5

40

MIDNIGHT - 3

Lærke  Skærlund

Ikast Rideklub

54,200

4,000

H

10

69

LYNET FLYING IKAROS - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub

52,300

8,000

H

13

81

DON P - 1

Selina  S. Andersen

Ikast Rideklub

70,100

16,000

H

Udgået

4

24

COVERLAND'S ATHENA - 3

Anita B. Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


15LC - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

3

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

45,900

0,000

H

 

28,000

0,000

1

2

3

33

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

42,700

0,000

H

 

32,000

0,000

1

3

2

89

CHICCO - 3

Emilie Schwensen

Kjellerup og Omegns Rideklub

41,600

0,000

H

 

32,600

0,000

1

4

4

40

MIDNIGHT - 3

Lærke  Skærlund

Ikast Rideklub

37,200

0,000

H

 

330,200

0,000

1

8

23

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

44,300

0,000

H

 

44,200

8,000

1

1

99

CHALOU - 3

Emilie Mosegård Christiansen

Ikast Rideklub

4106,000

0,000

H

 

59,000

12,000

1

6

4

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

42,200

4,000

H

13

38

LINNFIN - 1

Amanda Christensen

Ikast Rideklub

44,700

4,000

H

12

25

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Glamstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

40,800

8,000

H

9

96

ZANTI - 1

Simon Kristiansen

Herning Rideklub

75,400

12,000

H

Opgivet

7

52

IDRIS - 2

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub

H

Udgået

11

72

AMADEUS - 1

Emma Sortemos

Højris Rideklub

H

Udgået

10

81

DON P - 1

Selina  S. Andersen

Ikast Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


16LB - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

3

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

45,500

0,000

H

 

21,500

0,000

1

2

17

23

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

42,100

0,000

H

 

25,200

0,000

1

16

65

DOLF - 2

Nicoline Carlsen

Højris Rideklub

42,700

0,000

H

 

25,700

0,000

1

1

79

DARINKO STAR - 3

Emilie Mosegård Christiansen

Ikast Rideklub

43,000

0,000

H

 

26,900

0,000

1

4

39

KIMI - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

45,500

0,000

H

 

32,100

0,000

1

2

99

CHALOU - 3

Emilie Mosegård Christiansen

Ikast Rideklub

41,400

0,000

H

 

42,900

4,000

1

5

89

CHICCO - 3

Emilie Schwensen

Kjellerup og Omegns Rideklub

47,000

4,000

H

Udgået

28

96

ZANTI - 1

Simon Kristiansen

Herning Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


17LA - A

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

79

DARINKO STAR - 3

Emilie Mosegård Christiansen

Ikast Rideklub

43,000

0,000

H

 

31,200

0,000

1

2

39

KIMI - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

49,400

0,000

H

 

39,600

0,000

1

3

65

DOLF - 2

Nicoline Carlsen

Højris Rideklub

44,200

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


18LE - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

67

SPEED FIGHTER

Stephanie Ellen Fiskbæk

Højris Rideklub

42,200

0,000

H

3

4

26

SCANIA - 1

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

43,200

0,000

H

3

13

93

FREJA

Lise  Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

43,200

0,000

H

3

9

77

HAAHR´S DUMBLEDORE

Malene Eriksen

Højris Rideklub

46,500

0,000

H

3

6

63

SHADIVA

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

47,100

0,000

H

3

3

19

DAVIS

Mette Obel Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

47,100

0,000

H

3

8

32

ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

48,700

0,000

H

3

11

85

LAUSTFIN SKELLERØD

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub

51,700

0,000

H

3

2

11

MICHELLO

Ann Pedersen

Herning Rideklub

54,500

0,000

H

10

83

GULE

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

50,500

4,000

H

12

12

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub

64,200

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


19LD prøv igen - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

67

SPEED FIGHTER

Stephanie Ellen Fiskbæk

Højris Rideklub

38,200

0,000

H

 

28,700

0,000

1

2

13

85

LAUSTFIN SKELLERØD

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub

49,000

0,000

H

 

33,200

0,000

1

3

6

12

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub

52,400

0,000

H

 

33,600

0,000

1

4

12

83

GULE

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

46,700

0,000

H

 

32,600

4,000

1

3

100

WALANDO

Kathrine Michelsen

Højris Rideklub

41,300

0,000

H

 

29,200

8,000

1

8

26

SCANIA - 1

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

39,000

4,000

H

4

93

FREJA

Lise  Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

42,600

4,000

H

10

32

ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

43,300

4,000

H

7

19

DAVIS

Mette Obel Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

46,400

4,000

H

1

63

SHADIVA

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

49,100

4,000

H

11

77

HAAHR´S DUMBLEDORE

Malene Eriksen

Højris Rideklub

61,900

4,000

H

5

11

MICHELLO

Ann Pedersen

Herning Rideklub

70,900

12,000

H

Udgået

14

68

CHEEDLEADER R

Stephanie Ellen Fiskbæk

Højris Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


20LC - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

101

BRIANNA

Sanne M. Sørensen

Ikast Rideklub

49,400

0,000

H

 

25,800

0,000

1

3

100

WALANDO

Kathrine Michelsen

Højris Rideklub

43,100

0,000

H

 

26,600

0,000

1

Udgået

2

62

LOBI

Karen Kristine Østerhus

Ikast Rideklub

45,000

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

4

94

HERCULES

Lise  Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

50,000

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


21LB - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

101

BRIANNA

Sanne M. Sørensen

Ikast Rideklub

49,500

0,000

H

 

33,700

0,000

1

2

94

HERCULES

Lise  Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

44,100

4,000

H

Top | Retur