Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


Klasseoversigt
1.LD2 under 65 % - A
2.LC1 - A
3.LC2 - A
4.LC3 - A
5.LB1 - A
6.LD2 under 65 % - A
7.LC2 - A
8.LC3 - A
9.LB3 - A
10.LA1 - A
11.LA2 - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


1 LD2 under 65 % - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Vibeke Voer Kjærsgaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

21

RØGILD´S ANAMIA - 1

Julie  Kristoffersen

Ikast Rideklub



128,00
1



128

71,111

1

8

70

ROXANNA - 2

Nathalie  V Thomassen

Ikast Rideklub



119,00
2



119

66,111

2

7

55

JASMIN - 3

Josefine  Kiel

Højris Rideklub



116,00
3



116

64,444

3

1

95

ELMHOLT JENKA - 2

Anne  Baden Jensen

Højris Rideklub



116,00
3



116

64,444

3

9

97

HOPLA - 3

Mathilde Madsen

Ikast Rideklub



116,00
3



116

64,444

3

6

44

TAPAN´S FAGOT

Johanne Lund

Ikast Rideklub



110,00
6



110

61,111

5

36

RHYD-DDU GLENYS - 3

Nadia Thinggaard

Brande Sportsrideklub



106,00
7



106

58,889

2

9

CLOIGEN JEPSON

Margaretha Rosenkilde

Højris Rideklub



101,00
8



101

56,111

4

23

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub



100,00
9



100

55,556

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


2LC1 - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Vibeke Voer Kjærsgaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

20

WATERLAND'S POCAHONTAS

Heidi Kristensen

Bording Og Omegns Rideklub



156,00
1



156

65,000

1

4

21

RØGILD´S ANAMIA - 1

Julie  Kristoffersen

Ikast Rideklub



156,00
1



156

65,000

1

7

41

SUSSI - 1

Marina Thuesen

Ikast Rideklub



147,00
3



147

61,250

3

1

88

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



147,00
3



147

61,250

3

6

35

WEST SIDE - 3

Helena Ejlersen

Herning Rideklub



145,00
5



145

60,417

11

76

BEAUTY - 2

Laura Andreassen

Højris Rideklub



145,00
5



145

60,417

9

22

CASSIOPEIA - 2

Kristine Viby Bach

Hammerum Rideklub



142,00
7



142

59,167

2

2

RASMUS - 3

Sara Astrup Abel

Ikast Rideklub



137,00
8



137

57,083

8

48

LUPRE - 1

Linnea Werge

Ikast Rideklub



132,00
9



132

55,000

5

23

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub



102,00
10



102

42,500

10

75

JATCEL

Emma  Jørgensen

Højris Rideklub



86,00
11



86

35,833

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


3LC2 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Vibeke Voer Kjærsgaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

45

LUKAS - 1

Laura Theisen

Højris Rideklub



151,00
1



151

68,636

1

7

88

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



145,00
2



145

65,909

2

1

87

ANIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



138,00
3



138

62,727

4

52

IDRIS - 2

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub



134,00
4



134

60,909

5

54

STOLBERG INDY - 2

Clara Sangild

Bording Og Omegns Rideklub



134,00
4



134

60,909

6

56

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub



132,00
6



132

60,000

2

35

WEST SIDE - 3

Helena Ejlersen

Herning Rideklub



131,00
7



131

59,545

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


4LC3 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Vibeke Voer Kjærsgaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

34

MADS DYREMOSE - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub



163,00
1



163

67,917

1

6

54

STOLBERG INDY - 2

Clara Sangild

Bording Og Omegns Rideklub



160,00
2



160

66,667

2

5

53

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild

Bording Og Omegns Rideklub



159,00
3



159

66,250

2

45

LUKAS - 1

Laura Theisen

Højris Rideklub



157,00
4



157

65,417

8

60

PIETJE - 1

Kamilla Jacobsen

Højris Rideklub



156,00
5



156

65,000

4

87

ANIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



153,00
6



153

63,750

3

52

IDRIS - 2

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub



152,00
7



152

63,333

7

56

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub



147,00
8



147

61,250

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


5LB1 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

8

SIMBA - 2

Rikke Kristensen

Højris Rideklub



187,00
1



187

66,786

1

5

79

DARINKO STAR - 3

Emilie Mosegård Christiansen

Ikast Rideklub



178,00
2



178

63,571

2

1

86

AMANDA - 1

Majbritt Pedersen

Højris Rideklub



172,00
3



172

61,429

3

53

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild

Bording Og Omegns Rideklub



167,00
4



167

59,643

4

60

PIETJE - 1

Kamilla Jacobsen

Højris Rideklub



166,00
5



166

59,286

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


6LD2 under 65 % - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

29

BJERGGÅRDENS KADISHA

Jannie Hjelm Artnoldsen

Herning Rideklub



121,00
1



121

67,222

1

4

31

KVISTGAARDS SKYWALKER

Liselotte Knudsen

Højris Rideklub



112,00
2



112

62,222

2

8

58

BRUTUS

Annicha Kristensen

Hammerum Rideklub



110,00
3



110

61,111

6

37

MARTELL AF AGGERSBORG

Lotte Vad

Højris Rideklub



106,00
4



106

58,889

5

98

ABSALON MONTE CARLO

Michelle Olesen

Højris Rideklub



106,00
4



106

58,889

9

84

THINGS REVALINA

Pernille Halkjær

Højris Rideklub



105,00
6



105

58,333

2

10

CHOPIN SØNDERGAARD

Marlene Rix

Højris Rideklub



98,00
7



98

54,444

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


7LC2 - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

42

SØNDERMARKENS SUPREME

Kamilla Bach

Herning Rideklub



162,00
1



162

70,435

1

1

49

ABERDEEN A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub



158,00
2



158

68,696

2

7

16

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



153,00
3



153

66,522

3

18

80

SVANHOLMS CAIA

Karina Blæsbjerg

Herning Rideklub



151,00
4



151

65,652

4

17

85

LAUSTFIN SKELLERØD

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



151,00
4



151

65,652

4

3

91

COLLÉEN

Henriette Hansen

Højris Rideklub



150,00
6



150

65,217

6

14

ZAFIRO

Vicki Kristiansen

Hammerum Rideklub



148,00
7



148

64,348

10

29

BJERGGÅRDENS KADISHA

Jannie Hjelm Artnoldsen

Herning Rideklub



148,00
7



148

64,348

2

92

KARIM

Anne Sofie V Hansen

Ikast Rideklub



147,00
9



147

63,913

13

50

SISKA

Camilla Lück

Herning Rideklub



145,00
10



145

63,043

16

77

HAAHR´S DUMBLEDORE

Malene Eriksen

Højris Rideklub



144,00
11



144

62,609

9

28

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Mette Sørensen

Højris Rideklub



143,00
12



143

62,174

11

37

MARTELL AF AGGERSBORG

Lotte Vad

Højris Rideklub



139,00
13



139

60,435

14

62

LOBI

Karen Kristine Østerhus

Ikast Rideklub



139,00
13



139

60,435

4

73

NITUS

Mia Rosenvinge Andreasen

Højris Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


8LC3 - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

51

SONNY

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



180,00
1



180

75,000

1

1

49

ABERDEEN A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub



176,00
2



176

73,333

2

5

16

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



170,00
3



170

70,833

3

2

42

SØNDERMARKENS SUPREME

Kamilla Bach

Herning Rideklub



170,00
3



170

70,833

3

6

28

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Mette Sørensen

Højris Rideklub



162,00
5



162

67,500

3

85

LAUSTFIN SKELLERØD

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



160,00
6



160

66,667

4

14

ZAFIRO

Vicki Kristiansen

Hammerum Rideklub



159,00
7



159

66,250

10

66

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



157,00
8



157

65,417

7

30

BLACK-JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



155,00
9



155

64,583

11

80

SVANHOLMS CAIA

Karina Blæsbjerg

Herning Rideklub



154,00
10



154

64,167

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


9LB3 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

5

BAKKELYS CHARMØR

Anne Mette Mikkelsen

Højris Rideklub



177,00
1



177

68,077

1

5

51

SONNY

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



176,00
2



176

67,692

2

1

30

BLACK-JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



167,00
3



167

64,231

6

66

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



165,00
4



165

63,462

3

47

ZEFIR

Louise Sørensen

Herning Rideklub



161,00
5



161

61,923

2

32

ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub



160,00
6



160

61,538

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


10LA1 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

61

BØGGILDS RION

Karoline Kjemstrup

Ikast Rideklub



192,00
1



192

73,846

1

6

64

KWANDA

Camilla Lyngås

Ikast Rideklub



172,00
2



172

66,154

2

4

47

ZEFIR

Louise Sørensen

Herning Rideklub



170,00
3



170

65,385

7

71

ANAND

Mia Bøgebjerg Nielsen

Højris Rideklub



169,00
4



169

65,000

3

32

ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub



161,00
5



161

61,923

1

12

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub



157,00
6



157

60,385

2

18

NISGAATDS FANDANGO

Sandra Møllebjerg

Højris Rideklub



155,00
7



155

59,615

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsstævne Højris Rideklub D-stævne
05/04/2013 - 07/04/2013


11LA2 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

27

LUDO

Line Foldager Jepsen

Herning Rideklub



204,00
1



204

70,345

1

7

64

KWANDA

Camilla Lyngås

Ikast Rideklub



197,00
2



197

67,931

2

6

61

BØGGILDS RION

Karoline Kjemstrup

Ikast Rideklub



195,00
3



195

67,241

5

71

ANAND

Mia Bøgebjerg Nielsen

Højris Rideklub



195,00
3



195

67,241

4

43

FYNVOLA

Dorthe Lund

Ikast Rideklub



191,00
5



191

65,862

1

12

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub



189,00
6



189

65,172

8

13

VESTERLUNDS DESELINE

Christina Hyldig Sørensen

Ikast Rideklub



185,00
7



185

63,793

2

18

NISGAATDS FANDANGO

Sandra Møllebjerg

Højris Rideklub



154,00
8



154

53,103

Top | Retur