Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


Klasseoversigt
24.Bom spring med hjælper - A
27.LE - A
28.LD - A
29.LC1* - A
30.LC2* - A
32.Max 50 cm - A
33.Max 60 cm - A
34.LE - A
35.LD - A
38.LB1* - A
39.LB2* - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


24 Bom spring med hjælper - A
Bom spring med hjælper

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

67

GRANDLY´S AFREJA - 3

Anita Blanke Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

102,000

0,000

H

3

2

40

TYSON - 3

Olivia Lyager Rose

Højris Rideklub

102,700

0,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


27LE - A
LE

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

3

CHILLIE PEPPER - 3

Henrik Bogdanov

Brande Sportsrideklub

53,700

0,000

H

3

7

92

LYNET FLYING IKAROS - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub

57,400

0,000

H

3

6

71

SPRING FIGHTER - 2

Michelle Døssing- Lund

Viborg Rideklub

58,200

0,000

H

3

3

73

SMUKKE SALLY - 3

Josefine Juul Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

58,700

0,000

H

1

135

LUKAS - 3

Sandra Thinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub

85,800

12,000

H

4

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub

89,300

12,000

H

Diskvalificeret

5

7

KILDEGAARDS LAURA - 2

Isabell Keller Kristiansen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


28LD - A
LD

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

71

SPRING FIGHTER - 2

Michelle Døssing- Lund

Viborg Rideklub

49,100

0,000

H

 

23,400

0,000

1

2

10

128

CANDY - 1

Merete Jeppesen

Herning Rideklub

46,100

0,000

H

 

23,500

0,000

1

3

11

92

LYNET FLYING IKAROS - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub

55,900

0,000

H

 

27,500

0,000

1

1

135

LUKAS - 3

Sandra Thinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub

50,800

0,000

H

 

31,800

0,000

1

3

3

CHILLIE PEPPER - 3

Henrik Bogdanov

Brande Sportsrideklub

44,300

0,000

H

 

34,900

0,000

1

8

28

DUN DREAM DOLL - 2

Robin Kristensen

Højris Rideklub

40,900

0,000

H

 

22,400

4,000

1

2

123

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

44,800

0,000

H

 

33,600

4,000

1

4

73

SMUKKE SALLY - 3

Josefine Juul Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

48,900

0,000

H

 

40,600

4,000

1

7

7

KILDEGAARDS LAURA - 2

Isabell Keller Kristiansen

Bording Og Omegns Rideklub

63,500

4,000

H

6

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub

71,600

12,000

H

Diskvalificeret

5

6

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


29LC1* - A
LC1*

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

6

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

54,600

0,000

H

 

21,000

0,000

1

2

6

29

SPANGBO'S MALTA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub

53,700

0,000

H

 

22,300

0,000

1

3

8

23

PIETJE - 1

Kamilla Monefeldt Jacobsen

Højris Rideklub

53,500

0,000

H

 

23,900

0,000

1

2

13

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

56,100

0,000

H

 

28,800

0,000

1

4

123

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

54,700

0,000

H

 

22,100

4,000

1

5

28

DUN DREAM DOLL - 2

Robin Kristensen

Højris Rideklub

48,700

4,000

H

7

42

CHANEL - 2

Line  Lindskou Mogensen

Rind Ridecenter

57,500

4,000

H

3

36

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub

73,000

4,000

H

9

46

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

85,300

9,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


30LC2* - A
LC2*

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

122

BAKKEGAARDENS NIKITA - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

54,300

0,000

H

 

22,300

0,000

1

2

4

29

SPANGBO'S MALTA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub

48,500

0,000

H

 

23,300

0,000

1

3

5

42

CHANEL - 2

Line  Lindskou Mogensen

Rind Ridecenter

50,400

0,000

H

 

29,200

0,000

1

3

36

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub

54,200

0,000

H

 

29,300

0,000

1

2

13

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

55,000

0,000

H

 

53,400

12,000

1

7

23

PIETJE - 1

Kamilla Monefeldt Jacobsen

Højris Rideklub

53,800

4,000

H

6

25

ALL STAR - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

58,200

4,000

H

8

46

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

77,000

4,000

H

Udgået

9

128

CANDY - 1

Merete Jeppesen

Herning Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


32Max 50 cm - A
Max 50 cm

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

49

NICO CAVALL

Ann-Kristine Randrup Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

55,700

0,000

H

3

2

34

APELLE

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub

77,800

0,000

H

Udgået

1

24

CHOPIN SØNDERGAARD

Marlene Rix

Højris Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


33Max 60 cm - A
Max 60 cm

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

49

NICO CAVALL

Ann-Kristine Randrup Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

59,700

0,000

H

3

3

127

THINGS REVALINA

Pernille Halkjær

Højris Rideklub

63,700

0,000

H

1

34

APELLE

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub

84,400

12,000

H

Udgået

4

62

CAMOUFLAGE

Mia Andersen

Kærbo Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


34LE - A
LE

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

126

MARQUIS

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub

52,600

0,000

H

3

2

95

THE ROYAL ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

70,400

4,000

H

5

26

DAVIS

Mette Obel Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

86,500

4,000

H

6

37

SCANIA

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

86,500

16,000

H

Udgået

3

127

THINGS REVALINA

Pernille Halkjær

Højris Rideklub

H

Udgået

8

62

CAMOUFLAGE

Mia Andersen

Kærbo Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


35LD - A
LD

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

26

DAVIS

Mette Obel Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

57,500

0,000

H

 

40,700

4,000

1

4

37

SCANIA

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

49,300

4,000

H

5

100

WINDFIE F. VEJGÅRD

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub

52,200

4,000

H

2

95

THE ROYAL ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

55,100

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


38LB1* - A
LB1*

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

115

APPEL JACK A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub

107,100

17,000

H

3

83

FISTER THYBO

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

94,000

21,000

H

2

94

LUDO

Line Foldager

Herning Rideklub

116,200

27,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


39LB2* - A
LB2*

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

94

LUDO

Line Foldager

Herning Rideklub

56,700

0,000

H

 

50,600

5,000

1

1

115

APPEL JACK A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub

69,000

1,000

H

3

83

FISTER THYBO

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

64,500

12,000

H

Top | Retur