Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


Klasseoversigt
41.LE - A
42.LD - A
43.LC - A
44.LB åben - A
45.Regions cup 1 afd. PONY - A
46.Max 60 cm - A
47.LE - A
48.LD - A
49.LC - A
50.LB åben - A
51.Regions cup 1 afd. HEST - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


41 LE - A
LE

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

134

RACING TAI - 1

Stinna Thiele Nielsen

Brande Sportsrideklub

53,200

0,000

H

3

1

138

MILLA - 3

Anita Blanke Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

56,300

0,000

H

3

2

73

SMUKKE SALLY - 3

Josefine Juul Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

61,000

0,000

H

3

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub

66,800

4,000

H

5

112

LUKAS - 1

Laura Theisen

Højris Rideklub

120,000

12,000

H

Udgået

6

66

AMIGO - 1

Laura Ladefoged

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


42LD - A
LD

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

30

MIDNIGHT - 3

Lærke  Skærlund

Ikast Rideklub

48,900

0,000

H

3

1

138

MILLA - 3

Anita Blanke Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

55,000

0,000

H

3

-1A

13

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

55,700

0,000

H

3

5

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub

55,900

0,000

H

3

6A

25

ALL STAR - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

57,200

0,000

H

3

2

3

CHILLIE PEPPER - 3

Henrik Bogdanov

Brande Sportsrideklub

57,900

0,000

H

3

7

134

RACING TAI - 1

Stinna Thiele Nielsen

Brande Sportsrideklub

59,100

0,000

H

3

4

73

SMUKKE SALLY - 3

Josefine Juul Jeppesen

Bording Og Omegns Rideklub

60,200

0,000

H

6

70

TESSIE (WHITE GOLD) - 2

Mathilde Stær

Bording Og Omegns Rideklub

61,100

4,000

H

8

9

FJORDVANGENS EVIAN - 1

Mette R Johannesen

Ikast Rideklub

62,800

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


43LC - A
LC

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

29

SPANGBO'S MALTA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub

47,600

0,000

H

 

20,900

0,000

1

2

-1

5

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

56,700

0,000

H

 

21,000

0,000

1

3

9

9

FJORDVANGENS EVIAN - 1

Mette R Johannesen

Ikast Rideklub

47,700

0,000

H

 

21,600

0,000

1

2

30

MIDNIGHT - 3

Lærke  Skærlund

Ikast Rideklub

41,800

0,000

H

 

22,800

0,000

1

8

46

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

50,800

0,000

H

 

23,400

0,000

1

-2

13

JUMPY - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

47,100

0,000

H

 

23,800

0,000

1

5

70

TESSIE (WHITE GOLD) - 2

Mathilde Stær

Bording Og Omegns Rideklub

56,800

0,000

H

 

25,900

0,000

1

3

106

STOLBERGS INDY - 2

Clara Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub

54,700

0,000

H

 

26,500

0,000

1

1

6

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

52,400

4,000

H

6

25

ALL STAR - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

53,300

4,000

H

7

47

CLONKELA MISS - 1

Kamilla Jørgensen

Brande Sportsrideklub

55,300

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


44LB åben - A
LB åben

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

55

ÅLFLASKEGÅRDS ROSA - 3

Kathrine Grønskov Aastrup

Hammerum Rideklub

55,600

0,000

H

 

34,300

0,000

1

2

5

60

P-TIM - 2

Daniella Lodahl Madsen

Kærbo Rideklub

51,100

0,000

H

 

40,200

0,000

1

Udgået

3

29

SPANGBO'S MALTA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub

50,800

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

6

46

ÅBYGÅRDS TRISHA - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

58,400

4,000

H

2

108

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub

66,900

8,000

H

Udgået

4

54

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


45Regions cup 1 afd. PONY - A
Regions cup 1 afd. PONY

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

6

BAKKEGAARDEN´S CHAPAIN - 3

Camilla Rask

Bording Og Omegns Rideklub

62,600

0,000

H

 

29,900

0,000

1

2

1

3

CHILLIE PEPPER - 3

Henrik Bogdanov

Brande Sportsrideklub

63,300

0,000

H

 

40,900

0,000

1

3

6

55

ÅLFLASKEGÅRDS ROSA - 3

Kathrine Grønskov Aastrup

Hammerum Rideklub

55,600

0,000

H

 

28,000

4,000

1

8

47

CLONKELA MISS - 1

Kamilla Jørgensen

Brande Sportsrideklub

57,000

4,000

H

10

60

P-TIM - 2

Daniella Lodahl Madsen

Kærbo Rideklub

57,100

8,000

H

4

5

PRINZE OF THE DARK SPIRIT - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

78,200

8,000

H

Udgået

9

54

ZORBA - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

H

Udgået

3

59

MADONNA - 2

Sara Madsen

Kærbo Rideklub

H

Udgået

5

106

STOLBERGS INDY - 2

Clara Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Udgået

7

108

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


46Max 60 cm - A
Max 60 cm

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

79

NIKITA

Henriette Pedersen

Ikast Rideklub

62,200

0,000

H

1

34

APELLE

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub

104,700

23,000

H

Diskvalificeret

2

45

HOELGAARDS SHA FIIR

Nathalie Nielsen

Herning Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


47LE - A
LE

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

121

LANGLEY

Kimie Søndertoft Pedersen

Brande Sportsrideklub

56,600

0,000

H

3

8

79

NIKITA

Henriette Pedersen

Ikast Rideklub

59,600

0,000

H

3

4

111

DJANGO MØLDRUP

Camilla Mortensen

Brande Sportsrideklub

65,600

0,000

H

5

34

APELLE

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub

57,100

4,000

H

9

89

RUBY - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

70,800

4,000

H

6

43

MICHELLO

Ann Pedersen

Herning Rideklub

54,800

8,000

H

2

127

THINGS REVALINA

Pernille Halkjær

Højris Rideklub

63,300

8,000

H

1

90

DALEN´S BELLA - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

60,300

12,000

H

Diskvalificeret

7

45

HOELGAARDS SHA FIIR

Nathalie Nielsen

Herning Rideklub

H

Udgået

10

37

SCANIA

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


48LD - A
LD

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

99

MARQUIS

Jesper Bramming

Herning Rideklub

56,100

0,000

H

3

8

82

TYVKÆRS SCHUMACHER

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

61,300

0,000

H

3

6

44

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub

67,700

0,000

H

9

89

RUBY - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

57,300

4,000

H

11

121

LANGLEY

Kimie Søndertoft Pedersen

Brande Sportsrideklub

59,500

4,000

H

4

111

DJANGO MØLDRUP

Camilla Mortensen

Brande Sportsrideklub

63,800

4,000

H

10

95

THE ROYAL ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

64,200

4,000

H

2

119

RAMIRA SAN

Ragnhild Engelsvold

Ikast Rideklub

52,200

8,000

H

5

43

MICHELLO

Ann Pedersen

Herning Rideklub

60,700

20,000

H

1

127

THINGS REVALINA

Pernille Halkjær

Højris Rideklub

65,600

28,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


49LC - A
LC

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

82

TYVKÆRS SCHUMACHER

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

53,200

0,000

H

 

27,100

0,000

1

2

4

101

DONNA

Lizette Vad Andersen

Højris Rideklub

64,500

2,000

H

3

100

WINDFIE F. VEJGÅRD

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub

50,300

4,000

H

9

137

MADAME MAKRI

Caroline Vang Klemmensen

Ikast Rideklub

55,100

4,000

H

8

136

SKOVLUNDS PABLO Z

Marie Dyrendal Rasmussen

Ikast Rideklub

75,800

4,000

H

Diskvalificeret

5

44

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub

H

Diskvalificeret

1

119

RAMIRA SAN

Ragnhild Engelsvold

Ikast Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


50LB åben - A
LB åben

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

115

APPEL JACK A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub

63,600

0,000

H

 

53,600

4,000

1

3

101

DONNA

Lizette Vad Andersen

Højris Rideklub

68,100

8,000

H

1

118

PHARI

Kristina R. Kolstrup

Brande Sportsrideklub

75,400

13,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


51Regions cup 1 afd. HEST - A
Regions cup 1 afd.HEST

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karina Kragelund

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

95

THE ROYAL ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

65,500

4,000

H

2

3

99

MARQUIS

Jesper Bramming

Herning Rideklub

71,700

4,000

H

6

115

APPEL JACK A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub

76,700

4,000

H

1

136

SKOVLUNDS PABLO Z

Marie Dyrendal Rasmussen

Ikast Rideklub

83,000

5,000

H

2

100

WINDFIE F. VEJGÅRD

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub

63,700

8,000

H

5

118

PHARI

Kristina R. Kolstrup

Brande Sportsrideklub

98,200

16,000

H

Top | Retur