Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


Klasseoversigt
2.LD2 (ikke opnået mere end 65 %) - A
3.LC1 - A
4.LC2 - A
5.LC3 - A
6.LB2 - A
7.LD2 (ikke været placeret i LD2 eller højere) - A
8.LC2 - A
9.LC3 - A
10.LB2 - A
11.LA bredde (LA1 - LA2 - LA3) - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


2 LD2 (ikke opnået mere end 65 %) - A
LD2 ikke opnået mere end 65 %

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie: 1 pl. Wendy

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

41

ODBJERGS MICKEY - 2

Isabell Preisler Pedersen

Ikast Rideklub



122,00
1



122

67,778

1

6

66

AMIGO - 1

Laura Ladefoged

Bording Og Omegns Rideklub



122,00
1



122

67,778

1

7

133

LUKAS - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



118,00
3



118

65,556

2

105

BOKJÆRGÅRDENS BATMAN - 1

Clara Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



117,00
4



117

65,000

3

2

ELMHOLT JENKA - 2

Anne  Baden Jensen

Højris Rideklub



111,50
6



112

61,944

4

40

TYSON - 3

Olivia Lyager Rose

Højris Rideklub



104,00
6



104

57,778

1

81

OFELIA

Kamilla Lindholm

Højris Rideklub



102,00
7



102

56,667

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


3LC1 - A
LC1

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

Sponsor:  1 pl. Stald Direkte 2 pl. Haraldslund Beslagsmed & Blaabjergs Dyreklinik
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

8

ZEUS - 1

Sara Astrup Abel

Ikast Rideklub



176,00
1



176

73,333

1

5

42

CHANEL - 2

Line  Lindskou Mogensen

Rind Ridecenter



153,00
2



153

63,750

2

4

41

ODBJERGS MICKEY - 2

Isabell Preisler Pedersen

Ikast Rideklub



150,50
4



151

62,708

7

87

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



148,50
5



149

61,875

8

133

LUKAS - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



146,00
5



146

60,833

2

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub



144,00
6



144

60,000

1

58

SUN SHINE

Karina Volkmann

Højris Rideklub



138,00
7



138

57,500

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


4LC2 - A
LC2

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie:  1 pl. Blue Hors & Epona

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

31

KARIM - 1

Nicoline Cronhammer

Herning Rideklub



166,50
2



167

75,682

1

4

88

ARIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



155,50
3



156

70,682

2

1

36

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub



146,00
3



146

66,364

3

87

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



140,50
5



141

63,864

5

92

LYNET FLYING IKAROS - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub



128,00
5



128

58,182

2

113

CASSIOPEIA - 2

Kiristine Viby Bach

Hammerum Rideklub



124,50
7



125

56,591

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


5LC3 - A
LC3

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie:  1 pl. KDH 2 pl. AB rideudstyr

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

31

KARIM - 1

Nicoline Cronhammer

Herning Rideklub



183,00
1



183

76,250

1

3

10

RØGILD´S ANAMIA - 1

Julie  Kristoffersen

Ikast Rideklub



168,00
2



168

70,000

2

5

88

ARIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



168,00
2



168

70,000

2

1

42

CHANEL - 2

Line  Lindskou Mogensen

Rind Ridecenter



152,00
4



152

63,333

4

36

SKOVSLANDS ASTERIX - 3

Ida Elisabeth Strømsted

Ikast Rideklub



151,00
5



151

62,917

6

92

LYNET FLYING IKAROS - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub



142,50
7



143

59,375

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


6LB2 - A
LB2

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

27

SIMBA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub



179,00
1



179

68,846

1

1

12

MADS DYREMOSE - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub



174,00
2



174

66,923

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


7LD2 (ikke været placeret i LD2 eller højere) - A
LD2 (ikke været placeret i LD2 eller højere)

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

 
Ærespræmie:  1 pl. Rideudstyr.com 2 pl. Beslagsmed

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

85

APELLE

Helle Sophie Nygaard

Højris Rideklub



127,00
1



127

70,556

1

3

21

DONA SCHUKO ZENEL

Thilde Madsen

Ikast Rideklub



119,00
2



119

66,111

2

5

38

QUARTUS

Berit Visholm Høg

Højris Rideklub



118,50
4



119

65,833

3

7

56

BRUTUS

Annicha Kristensen

Hammerum Rideklub



117,00
4



117

65,000

1

102

ABSALON MONTE CARLO

Michelle Olesen

Højris Rideklub



114,00
5



114

63,333

4

24

CHOPIN SØNDERGAARD

Marlene Rix

Højris Rideklub



110,50
7



111

61,389

9

91

SANTINUS

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub



110,00
7



110

61,111

2

20

ÅBYGÅRDS FILIPPA

Tanja Melgaard

Hammerum Rideklub



108,50
9



109

60,278

6

50

MARTELL AF AGGERSBORG

Lotte Vad

Højris Rideklub



107,50
10



108

59,722

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


8LC2 - A
LC2

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

 
Ærespræmie:  1 pl. KDH 2 pl. Mediehuset Wiegaarden

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

51

DAVIDOFF

Mia Lee

Ikast Rideklub



166,00
1



166

72,174

1

3

11

SISKA

Camilla Lück

Ikast Rideklub



160,50
3



161

69,783

2

11

110

AKILAY A KILA

Diana Kristensen

Ikast Rideklub



154,00
3



154

66,957

3

4

20

ÅBYGÅRDS FILIPPA

Tanja Melgaard

Hammerum Rideklub



151,00
4



151

65,652

13

85

APELLE

Helle Sophie Nygaard

Højris Rideklub



144,50
6



145

62,826

12

80

SHEKENZIE

Nina Kure

Højris Rideklub



143,00
6



143

62,174

8

75

KARIM

Anne-Sofie  V. Hansen

Ikast Rideklub



138,50
8



139

60,217

7

74

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



137,00
8



137

59,565

9

76

TINGLEVS TYSON

Anette  Elkær Jensen

Højris Rideklub



136,50
10



137

59,348

2

98

JOE

Shannie Jensen

Højris Rideklub



134,00
10



134

58,261

10

77

KAAS SKELLERØD

Maria Overby Petersen

Højris Rideklub



130,50
12



131

56,739

5

50

MARTELL AF AGGERSBORG

Lotte Vad

Højris Rideklub



124,00
12



124

53,913

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


9LC3 - A
LC3

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

 
Ærespræmie:  1 pl Ridehesten 2 pl Haraldslund Beslag

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

86

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



163,50
2



164

68,125

1

1

110

AKILAY A KILA

Diana Kristensen

Ikast Rideklub



150,50
3



151

62,708

2

8

22

BLACK JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



149,00
3



149

62,083

4

39

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Berit Visholm Høg

Højris Rideklub



146,58
5



147

61,075

5

74

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



146,00
5



146

60,833

2

98

JOE

Shannie Jensen

Højris Rideklub



146,00
5



146

60,833

6

75

KARIM

Anne-Sofie  V. Hansen

Ikast Rideklub



144,00
7



144

60,000

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


10LB2 - A
LB2

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
Ærespræmie:  Blaabjergs Dyreklinik

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

52

VALERIO

Mia Lee

Ikast Rideklub



195,00
1



195

72,222

1

5

48

RED RUBIN

Melissa Horsted Kristensen

Højris Rideklub



192,50
3



193

71,296

2

3

22

BLACK JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



185,50
4



186

68,704

4

39

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Berit Visholm Høg

Højris Rideklub



184,00
4



184

68,148

1

95

THE ROYAL ETERNITY

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub



178,00
5



178

65,926

2

17

FRÄULEIN CAVALLINI

Katja Wilmsen

Hammerum Rideklub



175,50
7



176

65,000

8

86

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



174,50
8



175

64,630

7

80

SHEKENZIE

Nina Kure

Højris Rideklub



171,50
9



172

63,519

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


11LA bredde (LA1 - LA2 - LA3) - A
LA bredde (LA! - LA2 - LA3)

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
Ærespræmie:  1 pl 2 pl 3 pl St. Hippolyt

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

44

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub



75,00
1



75

75,000

1

2

116

MONTY HEDEGAARD

Rikke Hansen

Brande Sportsrideklub



74,32
3



74

74,318

2

13

103

CATILINA

Anna Lyngsø

Kærbo Rideklub



73,27
4



73

73,269

3

9

124

COCO RØNTVED

Karin Driesel

Rind Ridecenter



72,69
7



73

72,692

4

11

114

ABERDEEN A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub



72,50
7



73

72,500

5

5

48

RED RUBIN

Melissa Horsted Kristensen

Højris Rideklub



72,41
7



72

72,414

3

111

DJANGO MØLDRUP

Camilla Mortensen

Brande Sportsrideklub



71,90
10



72

71,897

10

44

TRAVELLA

Vibeke Pedersen

Herning Rideklub



71,72
10



72

71,724

16

116

MONTY HEDEGAARD

Rikke Hansen

Brande Sportsrideklub



71,03
10



71

71,034

1

111

DJANGO MØLDRUP

Camilla Mortensen

Brande Sportsrideklub



70,69
11



71

70,690

8

68

ANAND

Mia  B. Nielsen

Højris Rideklub



70,00
11



70

70,000

4

94

LUDO

Line Foldager

Herning Rideklub



68,45
14



68

68,448

14

68

ANAND

Mia  B. Nielsen

Højris Rideklub



68,27
14



68

68,269

15

35

COCO RØNTVED

Karin Driesel

Rind Ridecenter



66,03
15



66

66,034

12

17

FRÄULEIN CAVALLINI

Katja Wilmsen

Hammerum Rideklub



65,39
16



65

65,385

6

4

GØRKLINTGAARDS RABITA

Louise Filsø Pedersen

Kærbo Rideklub



62,31
18



62

62,308

7

93

NIKITA

Nanna Rahbek

Højris Rideklub



62,12
18



62

62,115

Top | Retur