Resultater
Højris Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


Klasseoversigt
13.LC bredde (LC1 - LC2 - LC3) - A
14.LB bredde (LB2 - LB3) - A
15.LA bredde (LA1 - LA2) - A
16.Regions Cup 1. afd. PONY - A
18.LC bredde /LC2 - LC3) - A
19.LB bredde (LB1 - LB3) - A
20.LA bredde (LA1- LA2) - A
22.Regions cup 1 afd. HEST - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


13 LC bredde (LC1 - LC2 - LC3) - A
LC bredde (LC1 - LC2 - LC3)

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie: 1 pl. Wiegaarden 2 pl Hestemagasinet

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

15

ORCHID´S CORALLINA - 1

Emma  Thomsen

Kærbo Rideklub



74,55
2



75

74,545

1

10

88

ARIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



73,13
3



73

73,125

2

9

10

RØGILD´S ANAMIA - 1

Julie  Kristoffersen

Ikast Rideklub



72,92
4



73

72,917

3

5

88

ARIADNE VON HIRT - 1

Julie Hundevad

Herning Rideklub



68,86
6



69

68,864

2

57

ROSENKILDES MARQUIS - 1

Maria Vognstoft Lorentsen

Kærbo Rideklub



68,33
6



68

68,333

11

112

LUKAS - 1

Laura Theisen

Højris Rideklub



67,50
7



68

67,500

8

106

STOLBERGS INDY - 2

Clara Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



66,04
8



66

66,042

1

87

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



65,21
9



65

65,208

3

134

RACING TAI - 1

Stinna Thiele Nielsen

Brande Sportsrideklub



62,71
10



63

62,708

4

112

LUKAS - 1

Laura Theisen

Højris Rideklub



61,82
11



62

61,818

7

87

PALICIA - 2

Johanne Hundevad

Herning Rideklub



60,23
12



60

60,227

13

108

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



58,13
13



58

58,125

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


14LB bredde (LB2 - LB3) - A
LB bredde (LB2 - LB3)

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

33

RØGILD'S CABATINI Z - 1

Frederikke B. Jakobsen

Ikast Rideklub



67,31
2



67

67,308

1

3

12

MADS DYREMOSE - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub



66,54
4



67

66,538

2

27

SIMBA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub



66,35
4



66

66,346

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


15LA bredde (LA1 - LA2) - A
LA bredde (LA1 - LA2)

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie:  1 pl. Hestmagasinet

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

104

PINKSTER - 1

Emma Lyngsø

Kærbo Rideklub



67,81
2



68

67,813

1

1

9

FJORDVANGENS EVIAN - 1

Mette R Johannesen

Ikast Rideklub



63,62
4



64

63,621

2

33

RØGILD'S CABATINI Z - 1

Frederikke B. Jakobsen

Ikast Rideklub



63,62
4



64

63,621

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


16Regions Cup 1. afd. PONY - A
Regions cup 1 afd. Pony

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Lykke A. Mathiesen

 
Ærespræmie:  1 pl Vidundergaarden 2 pl. Hestemagasin

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

15

ORCHID´S CORALLINA - 1

Emma  Thomsen

Kærbo Rideklub



73,18
2



73

73,182

1

6

10

RØGILD´S ANAMIA - 1

Julie  Kristoffersen

Ikast Rideklub



71,46
3



71

71,458

2

3

57

ROSENKILDES MARQUIS - 1

Maria Vognstoft Lorentsen

Kærbo Rideklub



69,09
4



69

69,091

3

8

27

SIMBA - 2

Rikke D Kristensen

Højris Rideklub



66,79
6



67

66,786

4

106

STOLBERGS INDY - 2

Clara Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



66,04
6



66

66,042

9

12

MADS DYREMOSE - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub



65,00
6



65

65,000

10

9

FJORDVANGENS EVIAN - 1

Mette R Johannesen

Ikast Rideklub



63,79
8



64

63,793

1

134

RACING TAI - 1

Stinna Thiele Nielsen

Brande Sportsrideklub



62,29
9



62

62,292

7

108

STENLUNDS SONNY - 3

Stine Sangild Nielsen

Bording Og Omegns Rideklub



57,50
10



58

57,500

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


18LC bredde /LC2 - LC3) - A
LC bredde (LC2 - LC3)

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

 
Ærespræmie:  1 - 2 - 3 pl Land og Fritid

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

131

DON COSAK

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



71,30
2



71

71,304

1

5

1

SMOOTH JAZZ ASTERIX

Rikke Hansen

Brande Sportsrideklub



66,96
6



67

66,957

2

8

97

COLLÉEN

Henriette Hansen

Højris Rideklub



66,96
6



67

66,957

2

2

18

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Mette Sørensen

Højris Rideklub



66,52
6



67

66,522

4

4

74

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



66,09
6



66

66,087

5

7

110

AKILAY A KILA

Diana Kristensen

Ikast Rideklub



65,65
7



66

65,652

11

14

LAKI

Kristina Manly Kristensen

Herning Rideklub



64,57
8



65

64,565

15

86

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



63,75
9



64

63,750

3

98

JOE

Shannie Jensen

Højris Rideklub



62,83
12



63

62,826

9

11

SISKA

Camilla Lück

Ikast Rideklub



62,61
12



63

62,609

17

125

SR ZANIT

Heidi Nielsen

Højris Rideklub



62,08
12



62

62,083

12

110

AKILAY A KILA

Diana Kristensen

Ikast Rideklub



61,67
14



62

61,667

1

75

KARIM

Anne-Sofie  V. Hansen

Ikast Rideklub



61,09
14



61

61,087

10

76

TINGLEVS TYSON

Anette  Elkær Jensen

Højris Rideklub



60,87
16



61

60,870

14

18

GRØNSKOVLUNDS JAZZIK

Mette Sørensen

Højris Rideklub



60,83
16



61

60,833

16

98

JOE

Shannie Jensen

Højris Rideklub



58,96
17



59

58,958

13

1

SMOOTH JAZZ ASTERIX

Rikke Hansen

Brande Sportsrideklub



56,04
18



56

56,042

18

77

KAAS SKELLERØD

Maria Overby Petersen

Højris Rideklub



52,17
19



52

52,174

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


19LB bredde (LB1 - LB3) - A
LB bredde (LB1 - LB3)

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
Ærespræmie:  1 pl. Nem- Foder.dk

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

22

BLACK JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



70,00
1



70

70,000

1

4

17

FRÄULEIN CAVALLINI

Katja Wilmsen

Hammerum Rideklub



68,08
3



68

68,077

2

1

132

SONNY

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



67,22
4



67

67,222

2

86

SPEED FIGHTER

Henriette Merrild

Højris Rideklub



65,37
5



65

65,370

3

74

MONIQUE

Susan Mazhari

Højris Rideklub



58,52
6



59

58,519

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


20LA bredde (LA1- LA2) - A
LA bredde (LA1 - LA2)

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
Ærespræmie:  1 pl Wiegaarden 2 pl Josefine H.

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

114

ABERDEEN A KILA

Celina Bay Hansen

Ikast Rideklub



73,85
2



74

73,846

1

4

68

ANAND

Mia  B. Nielsen

Højris Rideklub



72,69
3



73

72,692

2

10

68

ANAND

Mia  B. Nielsen

Højris Rideklub



71,72
4



72

71,724

3

12

69

O´REILLY

Helle Knudsen

Cedergaard Sportsrideklub



70,00
4



70

70,000

5

19

VESTERLUNDS DESELINE

Christina Hyldig Sørensen

Ikast Rideklub



68,85
6



69

68,846

7

93

NIKITA

Nanna Rahbek

Højris Rideklub



67,31
7



67

67,308

11

117

VESTERLUNDS DESELINE

Christina Hydig Sørensen1

Ikast Rideklub



66,72
10



67

66,724

1

35

COCO RØNTVED

Karin Driesel

Rind Ridecenter



66,54
10



67

66,538

8

35

COCO RØNTVED

Karin Driesel

Rind Ridecenter



66,21
10



66

66,207

2

4

GØRKLINTGAARDS RABITA

Louise Filsø Pedersen

Kærbo Rideklub



59,04
11



59

59,038

3

69

O´REILLY

Helle Knudsen

Cedergaard Sportsrideklub



57,89
12



58

57,885

9

4

GØRKLINTGAARDS RABITA

Louise Filsø Pedersen

Kærbo Rideklub



56,72
13



57

56,724

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Pinse Regions stævne med 1 afd Regions cup samt HJRK Holdmesterskab i dressur og Spring
18/05/2013 - 20/05/2013


22Regions cup 1 afd. HEST - A
Regions cup 1 afd. HEST

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Helle Arnsfelt

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

51

DAVIDOFF

Mia Lee

Ikast Rideklub



77,83
2



78

77,826

1

12

52

VALERIO

Mia Lee

Ikast Rideklub



73,89
4



74

73,889

2

3

131

DON COSAK

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



73,33
4



73

73,333

3

11

93

NIKITA

Nanna Rahbek

Højris Rideklub



72,31
6



72

72,308

4

13

132

SONNY

Louise Høj

Brande Sportsrideklub



72,04
6



72

72,037

9

22

BLACK JACK

Maria Boel Pedersen

Højris Rideklub



69,04
7



69

69,038

8

64

FERRARA

Steen Dahlgren

Ikast Rideklub



67,08
8



67

67,083

7

91

SANTINUS

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub



65,42
9



65

65,417

5

32

TOTH´S LO´MOONE

Louise Maul

Kærbo Rideklub



63,54
10



64

63,542

14

126

MARQUIS

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub



62,71
11



63

62,708

6

21

DONA SCHUKO ZENEL

Thilde Madsen

Ikast Rideklub



61,67
12



62

61,667

10

17

FRÄULEIN CAVALLINI

Katja Wilmsen

Hammerum Rideklub



57,89
13



58

57,885

2

100

WINDFIE F. VEJGÅRD

Henriette Dalholm

Brande Sportsrideklub



55,00
13



55

55,000

4

72

CHIAVE

Angelika Poulsen

Brande Sportsrideklub



54,17
15



54

54,167

Top | Retur