Resultater
Højris Rideklub

DRF Stævnesystem - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


Klasseoversigt
12.LX - A
13.LE - A
14.LD - A
15.LC - A
16.LB prøv igen - A
17.LX - A
18.LE - A
20.LD - A
21.LC - A
22.LB - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


12 LX - A

Antal plac.: 1 Metode: B7
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

9

Linnfin - 1

Amanda Christensen

Ikast Rideklub

38,90

0,00

H

 

28,10

0,00

1

1

15

Mads Dyremose - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

41,80

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


13LE - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

18

Åbygårds Trisha - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

36,80

0,00

H

 

21,60

0,00

1

1

15

Mads Dyremose - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

34,60

0,00

H

 

25,00

0,00

1

2

9

Linnfin - 1

Amanda Christensen

Ikast Rideklub

37,00

0,00

H

 

28,10

4,00

1

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


14LD - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

50

Dalen's Bella - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

49,80

0,00

H

 

32,30

0,00

1

2

2

47

Sonny - 3

Stine Sangild

Bording Og Omegns Rideklub

37,90

0,00

H

 

25,10

4,00

1

7

27

All Star - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

45,70

0,00

H

 

26,50

4,00

1

4

28

Dun Dream Doll - 2

Helle Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

40,80

0,00

H

 

36,50

8,00

1

5

51

Amadeus - 1

Emma Sortemos

Højris Rideklub

43,90

0,00

H

 

46,00

8,00

1

6

18

Åbygårds Trisha - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

42,90

4,00

H

8

33

Bjirmen´s Maryse - 1

Amalie Guntofte Rosenlund

Brande Sportsrideklub

47,00

4,00

H

Udgået

1

39

Coverland's Athena - 3

Anita B.  Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


15LC - A

Antal plac.: 4Metode: B1
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

31

Cesar - 1

Camilla Bøge Andreasen

Hammerum Rideklub

40,00

0,00

H

 

25,40

0,00

1

2

5

49

Dolf - 2

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

48,40

0,00

H

 

28,10

0,00

1

3

2

47

Sonny - 3

Stine Sangild

Bording Og Omegns Rideklub

41,60

0,00

H

 

28,30

0,00

1

4

10

6

Minelli - 1

Mathilde Madsen

Hammerum Rideklub

48,30

0,00

H

 

31,50

0,00

1

1

10

Kimi - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

46,50

0,00

H

 

31,60

0,00

1

9

54

Fuglekildes Cassandra - 1

Marie Friis Wagner

Bording Og Omegns Rideklub

44,50

0,00

H

 

32,10

0,00

1

11

51

Amadeus - 1

Emma Sortemos

Højris Rideklub

46,00

0,00

H

 

33,50

0,00

1

7

25

Zorba - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

46,50

0,00

H

 

33,50

4,00

1

12

62

Pintje - 1

Kamilla Jacobsen

Højris Rideklub

43,10

0,00

H

 

28,00

8,00

1

13

27

All Star - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

44,20

0,00

H

 

31,00

12,00

1

6

50

Dalen's Bella - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

47,00

4,00

H

3

3

Ålflaskegårds Rosa - 3

KATHRINE GRØNSKOV AASTRUP

Hammerum Rideklub

56,30

4,00

H

15

33

Bjirmen´s Maryse - 1

Amalie Guntofte Rosenlund

Brande Sportsrideklub

48,80

8,00

H

8

28

Dun Dream Doll - 2

Helle Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

55,30

8,00

H

Udgået

16

35

Zanti - 1

Simon Hunskjær Kristiansen

Herning Rideklub

H

Udgået

4

39

Coverland's Athena - 3

Anita B.  Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


16LB prøv igen - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

62

Pintje - 1

Kamilla Jacobsen

Højris Rideklub

37,20

0,00

H

1

7

31

Cesar - 1

Camilla Bøge Andreasen

Hammerum Rideklub

38,80

0,00

H

1

4

49

Dolf - 2

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

38,90

0,00

H

1

6

6

Minelli - 1

Mathilde Madsen

Hammerum Rideklub

40,50

0,00

H

1

5

54

Fuglekildes Cassandra - 1

Marie Friis Wagner

Bording Og Omegns Rideklub

40,60

0,00

H

1

3

25

Zorba - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

40,70

0,00

H

1

1

3

Ålflaskegårds Rosa - 3

KATHRINE GRØNSKOV AASTRUP

Hammerum Rideklub

41,20

0,00

H

1

8

13

Scania - 1

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

42,00

0,00

H

1

2

10

Kimi - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

43,10

0,00

H

10

35

Zanti - 1

Simon Hunskjær Kristiansen

Herning Rideklub

81,70

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


17LX - A

Antal plac.: 2Metode: B7
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

34

Niko Cavall

Ann-Kristine  Randrup

Bording Og Omegns Rideklub

39,00

0,00

H

 

19,80

0,00

1

2

1

7

Ny Vestregårds Joakim

Sidsel Egelund

Herning Rideklub

41,30

0,00

H

 

32,20

0,00

1

6

38

Trinity

Karen Østerhus

Ikast Rideklub

33,80

0,00

H

 

24,10

4,00

1

5

36

Shadiva

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

34,30

0,00

H

 

25,80

4,00

1

-1

53

Peppy King

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

55,80

16,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


18LE - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

36

Shadiva

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

34,50

4,00

H

2

4

23

Gule

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

41,00

4,00

H

1

30

Michello

Ann Pedersen

Herning Rideklub

43,70

4,00

H

0

38

Trinity

Karen Østerhus

Ikast Rideklub

51,80

4,00

H

2

53

Peppy King

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

60,00

4,00

H

3

7

Ny Vestregårds Joakim

Sidsel Egelund

Herning Rideklub

43,70

8,00

H

5

34

Niko Cavall

Ann-Kristine  Randrup

Bording Og Omegns Rideklub

56,70

24,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


20LD - A

Antal plac.: 1Metode: B1
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

52

The Royal Eternity

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

45,90

0,00

H

 

39,30

0,00

1

3

30

Michello

Ann Pedersen

Herning Rideklub

57,30

0,00

H

 

40,30

8,00

1

2

23

Gule

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

46,80

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


21LC - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

57

Friksas

Rustamas Jbadovas

Ikast Rideklub

40,80

4,00

H

1

52

The Royal Eternity

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub

55,60

16,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


22LB - A

Antal plac.: 1Metode: B7
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

57

Friksas

Rustamas Jbadovas

Ikast Rideklub

41,70

8,00

H

1

5

Fister Thybo

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

58,00

24,00

H

Top | Retur