Resultater
Højris Rideklub

DRF Stævnesystem - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


Klasseoversigt
1.Max 30 cm med hjælper - A
3.LE - A
4.LD - A
5.LC - A
6.LB - A
7.Max 50 cm - A
8.LX - A
9.LE - A
10.LD - A
11.LC prøv igen - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


1 Max 30 cm med hjælper - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

15

Mads Dyremose - 3

Mathilde Broberg Lind

Ikast Rideklub

57,70

0,00

H

2

22

Klaus - 2

Nadia Thinggaard

Brande Sportsrideklub

47,90

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


3LE - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

26

Wendy - 1

Anna Jacobsen

Højris Rideklub

53,20

0,00

H

 

27,30

0,00

1

2

7

18

Åbygårds Trisha - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

54,20

0,00

H

 

28,50

0,00

1

3

6

46

Fjorvangens Evian - 1

Mette Johannessen

Ikast Rideklub

50,80

0,00

H

 

30,80

0,00

1

2

39

Coverland's Athena - 3

Anita B.  Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

53,50

0,00

H

 

34,10

0,00

1

3

1

Speedo - 3

Josephine Rathje

Herning Rideklub

69,00

0,00

H

 

43,90

0,00

1

4

9

Linnfin - 1

Amanda Christensen

Ikast Rideklub

56,80

0,00

H

 

37,00

4,00

1

Udgået

1

17

Cheval Petit - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

51,50

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

5

12

Prins - 1

Amra Gunic

Herning Rideklub

69,90

12,00

H

8

19

Lynet - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub

64,30

16,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


4LD - A

Antal plac.: 4Metode: B7
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

8

Candy - 1

Merete Jeppesen

Herning Rideklub

36,50

0,00

H

 

27,30

0,00

1

2

12

26

Wendy - 1

Anna Jacobsen

Højris Rideklub

38,60

0,00

H

 

27,80

0,00

1

3

2

39

Coverland's Athena - 3

Anita B.  Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

36,50

0,00

H

 

31,00

0,00

1

4

7

56

Lupre - 1

Anne  Mørk Kjær

Ikast Rideklub

37,90

0,00

H

 

31,50

0,00

1

13

27

All Star - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

39,80

0,00

H

 

31,70

0,00

1

3

1

Speedo - 3

Josephine Rathje

Herning Rideklub

44,80

0,00

H

 

34,60

0,00

1

10

18

Åbygårds Trisha - 1

Maria Galmstrup Thomsen

Hammerum Rideklub

38,00

0,00

H

 

29,10

4,00

1

6

40

Idris - 2

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub

33,00

0,00

H

 

40,40

4,00

1

Udgået

5

25

Zorba - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

38,00

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

1

17

Cheval Petit - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

46,90

4,00

H

4

2

Frederikke - 3

Amalie  Skov

Ikast Rideklub

55,30

4,00

H

9

12

Prins - 1

Amra Gunic

Herning Rideklub

51,70

8,00

H

Udgået

11

19

Lynet - 1

Emma Bennetzen

Hammerum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


5LC - A

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

55

Buckland - 2

Pernille Jacobsen

Højris Rideklub

47,10

0,00

H

 

22,40

0,00

1

2

4

3

Ålflaskegårds Rosa - 3

KATHRINE GRØNSKOV AASTRUP

Hammerum Rideklub

51,60

0,00

H

 

23,30

0,00

1

3

8

49

Dolf - 2

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

41,80

0,00

H

 

26,00

0,00

1

4

6

25

Zorba - 2

Anne Rohde Andersen

Hammerum Rideklub

40,70

0,00

H

 

27,20

0,00

1

9

56

Lupre - 1

Anne  Mørk Kjær

Ikast Rideklub

39,30

0,00

H

 

30,10

0,00

1

2

10

Kimi - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

39,40

0,00

H

 

31,80

0,00

1

14

48

Casanova - 1

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

42,70

0,00

H

 

33,10

0,00

1

15

14

Pintje - 1

Pernille Jacobsen

Højris Rideklub

50,90

0,00

H

 

36,40

0,00

1

10

8

Candy - 1

Merete Jeppesen

Herning Rideklub

37,70

0,00

H

 

37,70

0,00

1

Udgået

3

2

Frederikke - 3

Amalie  Skov

Ikast Rideklub

38,90

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

12

31

Cesar - 1

Camilla Bøge Andreasen

Hammerum Rideklub

34,90

4,00

H

11

27

All Star - 1

Stine Nygaard Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

43,00

4,00

H

1

16

Prinze off the dark Spirit - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

57,50

4,00

H

7

40

Idris - 2

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub

64,00

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


6LB - A

Antal plac.: 2Metode: B7
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

13

Scania - 1

Thalia Skovgård Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

45,20

0,00

H

 

23,70

0,00

1

2

5

31

Cesar - 1

Camilla Bøge Andreasen

Hammerum Rideklub

36,20

0,00

H

 

24,10

0,00

1

4

49

Dolf - 2

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

42,90

0,00

H

 

23,80

4,00

1

3

10

Kimi - 3

Simone Christensen

Ikast Rideklub

43,70

0,00

H

 

40,10

4,00

1

8

48

Casanova - 1

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

60,20

4,00

H

1

16

Prinze off the dark Spirit - 3

Julie Rask

Bording Og Omegns Rideklub

60,70

8,00

H

Udgået

2

3

Ålflaskegårds Rosa - 3

KATHRINE GRØNSKOV AASTRUP

Hammerum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


7Max 50 cm - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

32

Zairo

Vicki Kristensen

Hammerum Rideklub

52,80

0,00

H

1

2

21

Handsome

Thanya Madsen

Herning Rideklub

53,70

0,00

H

1

1

59

Speed Fighter

Henriette Merrild

Højris Rideklub

60,80

0,00

H

Udgået

4

60

Lunderskovs Barbie girl

Henriette Merrild

Højris Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


8LX - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

34

Niko Cavall

Ann-Kristine  Randrup

Bording Og Omegns Rideklub

47,20

0,00

H

 

19,80

0,00

1

2

2

23

Gule

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

54,00

0,00

H

 

25,30

0,00

1

8

59

Speed Fighter

Henriette Merrild

Højris Rideklub

56,40

0,00

H

 

25,70

0,00

1

7

38

Trinity

Karen Østerhus

Ikast Rideklub

46,70

0,00

H

 

25,80

0,00

1

1

21

Handsome

Thanya Madsen

Herning Rideklub

50,30

0,00

H

 

27,10

0,00

1

4

32

Zairo

Vicki Kristensen

Hammerum Rideklub

51,20

0,00

H

 

25,00

4,00

1

Udgået

6

36

Shadiva

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


9LE - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

41

Safir (Safran)

Anita Frederiksen

Højris Rideklub

54,70

0,00

H

 

31,90

0,00

1

2

3

11

Cointreau

Maibritt Rosenkilde

Højris Rideklub

55,80

0,00

H

 

32,20

0,00

1

-1

61

Glendale

Jette Vestergård

Højris Rideklub

51,10

0,00

H

 

34,40

0,00

1

1

30

Michello

Ann Pedersen

Herning Rideklub

64,00

0,00

H

 

32,50

4,00

1

Udgået

6

36

Shadiva

Tone Karin Rossevatn

Ikast Rideklub

49,10

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

4

23

Gule

Anita Larsen

Bording Og Omegns Rideklub

72,90

4,00

H

-2

38

Trinity

Karen Østerhus

Ikast Rideklub

48,40

16,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


10LD - A

Antal plac.: 2Metode: B7
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

58

Contendo

Anne Bruunshøj Nielsen

Højris Rideklub

41,70

0,00

H

 

39,80

0,00

1

2

-1

61

Glendale

Jette Vestergård

Højris Rideklub

40,60

4,00

H

3

4

Tyvkærs Schumacher

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

42,10

4,00

H

5

30

Michello

Ann Pedersen

Herning Rideklub

46,20

4,00

H

4

20

Elmholts Opal

Rikke Lykke Petersen

Bording Og Omegns Rideklub

59,00

4,00

H

1

41

Safir (Safran)

Anita Frederiksen

Højris Rideklub

41,10

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regionsspringstævne
27/10/2012 - 28/10/2012


11LC prøv igen - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

57

Friksas

Rustamas Jbadovas

Ikast Rideklub

35,00

0,00

H

2

3

4

Tyvkærs Schumacher

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub

46,40

4,00

H

6

37

Piet

Anja Liljegren

Ikast Rideklub

41,20

8,00

H

1

58

Contendo

Anne Bruunshøj Nielsen

Højris Rideklub

42,30

8,00

H

4

20

Elmholts Opal

Rikke Lykke Petersen

Bording Og Omegns Rideklub

66,10

12,00

H

Top | Retur